Sme vidiecké sídlo

Nepotrebujeme sa predbiehať v noblese…, našim klientom chceme dopriať pocit, keď si večer sadnú na priedomie a sledujú  ako slnko zapadá za končiarmi Vysokých Tatier…

Podnikať som začal už pred mnohými rokmi … Podnikanie pre mňa nikdy nebolo povinnosťou, ale prejavom slobody a možnosti voľby.  Dnes podniká celá moja rodina a robíme to s vášňou! Nech sa pustíme do čohokoľvek, stojí za tým naše nadšenie.

Moja manželka rada varí a  moja dcéra Lenka sa vybrala v jej šľapajách. Obe sú skvelé kuchárky, a s láskou sa starajú o našu Reštauráciu Rumanku, priamo na Podlesku, pár minút chôdze od Malého Majera. Denne ich skvelé jedlá o chutnajú stovky turistov… Nech strávili deň akokoľvek, v Reštaurácii Rumanka vždy nájdu milý personách a chutné domáce jedlo – ako od mamičky.

S pribúdajúcimi rokmi uponáhľaný život odkladáme bokom a pozeráme sa na veci s nadhľadom, cez iné hodnoty.  Viac si vážime čas s rodinou, začneme vyhľadávať kľud a často oprášime koníčky, na ktoré predtým, akosi nebol čas… Ja napríklad som začal  viac bicyklovať, lietať, neskôr som si dokonca  kúpil lietadlo a postavil letisko. Ale to prišlo až potom, ako  som vybudoval vidiecké sídlo Malý Majer v srdci Slovenského raja – na Podlesku, obklopený pasienkami, prírodným bohatstvom a roklinami národného parku. Z Malého Majera máte všetko po ruke a zároveň tu nájdete Boží kľud.

Časom pribudol Salaš Malý Majer, ktorý je vernou kópiou originálu pôvodného salaša z 19. storočia. Postavený je pôvodnou technológiou zo smrekového dreva.  Tu môžete vidieť precíznu prácu rezbárov. Detaily vyrezávané do dreva, staré dobové kovanie, lavice z lipového dreva. Poznáte ten rozdiel?  Salaš je obľúbeným miestom na večerne posedenie v  uzavretej spoločnosti s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier.

Džadky, kuľaša, krupica z kukuričnej múky, domáci kváskovy chlieb – recepty našich starých materí, na ktoré sa pomaly zabúda, mi raz na jednom stretnutí prippomenul známy etnológ. V ruke držal zbierku starých spišských receptov, ktoré na objednávku pripravíme na Salaši Malý Majer.

Nevesta Zuzka, tá je zas vášnivá milovníčka koní. Aj na tie môžete natrafiť v našom sídle.

Štefan Labuda, majiteľ vidieckeho sídla Malý Majer