×

Ako sa zbaliť na túru

máj
01

Určite ste už počuli, že neexistuje zlé počasie, iba zle oblečený človek… Skontrolujte si preto, či máte na túru v Slovenskom raji zabalené naozaj všetko potrebné?

Nezabudnite si zabaliť základnú lekárničku, slnečné okuliare, čelovku a mapu Slovenského raja. Keďže Vaše kroky smerujú do roklín Slovenského raja, odporúčame, aby ste mali v batohu vždy pršiplášť a bundu. Koľkokrát aj uprostred leta prekvapí studený vietor alebo dážď. Ťažké svetre a bundy sa hodia do ruskej zimy, ale na bežnú turistiku v Slovenskom raji postačí viacero ľahších vrstiev. Dajú sa ľahko kombinovať, nezaberú toľko miesta a rýchlejšie vyschnú. Chýbať by nemala pokrývka hlavy, ktorá ochráni pre úpalom, v zime zahreje čiapka.

Obujte si pevnú turistickú obuv – ideálne nepremokavú, rokliny Slovenského raja zvyknú byť mokré aj v lete. Slovenský raj turisti vyhľadávajú aj kvôli adrenalínu na rebríkoch a stúpačkách, preto si na túru zoberte aj rukavice. V chladnejších mesiacoch sa zíde termoska na teplý nápoj, v lete je najlepšia čistá voda. Turistický batoh by mal byť dosť priestranný, aby vám do neho vošla  nielen voda a jedlo, ale i náhradné oblečenie – suché ponožky, pršiplášť, bunda, v zime, na jeseň a skorú jar aj mačky, aby ste bezpečne prešli ľadové úseky.

O čo lepšie idete do Slovenského raja pripravený, o to viac si ho vychutnáte.

Galéria

Viac udalostí

Viac udalostí detail